artykuł nr 1

Witamy!

DPS w Lisowicachmapa - położenie DPS w Lisowicach

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W LISOWICACH

Dom Pomocy Społecznej w Lisowicach jest położony w pobliżu rzeki Mrogi, w gminie Koluszki, Powiecie Łódzkim Wschodnim Województwie Łódzkim. 

Dom jest przeznaczony dla 59 osób niepełnosprawnych intelektualnie. Siedziba Domu mieści się w dwóch budynkach. Jednym z nich jest zabytkowy pałac z przełomu XVIII i XIX w otoczony 7 ha działką. Drugi z budynków w roku 2018 został wyremontowany, spełniając tym samym obowiązujące standardy.

Dom Pomocy Społecznej w Lisowicach dysponuje 1, 2, 3 i 4 osobowymi pokojami dla mieszkańców, przestronną stołówką, salą pobytu dziennego, salą do terapii zajęciowej i rehabilitacji.

Obecnie dysponujemy wolnymi miejscami w placówce.

Malownicze położenie Domu przy akwenie wodnym w Lisowicach wokół zrewitalizowanego w bieżącym roku parku krajobrazowego  z nowymi nasadzeniami i alejami spacerowymi szczególnie zachęca do wypoczynku i rekreacji. Park jest dostępny dla wszystkich, którzy kochają przyrodę i wypoczynek w ciszy. Tym bardziej, iż w pobliżu realizowana jest, przez Gminę Koluszki, inwestycja pn. „Projekt Lisowice”, w ramach której powstają obiekty rekreacyjno – turystyczne. 

Zapraszamy do Domu Pomocy Społecznej w Lisowicach.

 

Dom zapewnia swoim mieszkańcom warunki do bezpiecznego i godnego życia oraz  niezależność adekwatną do stopnia ich sprawności.

Dom zapewnia całodobowe wsparcie i opiekę, zaspokaja potrzeby bytowe, pielęgnacyjne, opiekuńcze, wspomagające i religijne swoich mieszkańców.

 

Kontakt:

Lisowice 13,
95 – 040 Koluszki

Tel / fax: (0-46) 831-05-14
Tel: (0-46) 831-11-21
Tel: (0-46) 831-11-80

e-mail:
dpslisowice01@dps.pl