BIP - Biuletyn Informacji Publicznej
  Instrukcja Szukaj    
Informacje ogólne
Ilość odsłon: 1184

Dom Pomocy Społecznej w Lisowicach jest samodzielną jednostką organizacyjną i budżetową, podlegającą staroście łódzkiemu wschodniemu.
Dom jest placówką stacjonarną stałego lub okresowego pobytu i przeznaczoną dla kobiet niepełnosprawnych intelektualnie.
Dom Pomocy Społecznej mieści się w zabytkowym Pałacu z przełomu XVIII i XIX wieku usytuowanym w pięknym parku roztaczającym się w dolinie rzeki Mrogi.
Dysponujemy miejscami dla 60 kobiet. Obszar działania Domu obejmuje w szczególności teren powiatu łódzkiego wschodniego.
Prowadzona jest terapia zajęciowa: zajęcia plastyczne, prace ręczne, zajęcia kulinarne i muzykoterapia. Dużo miejsca poświęca się utrzymywaniu kontaktów ze środowiskiem lokalnym. Współpracujemy z wieloma szkołami i lokalnymi zespołami artystycznymi oraz zaprzyjaźnionymi domami pomocy społecznej.
Dom świadczy usługi bytowe, opiekuńcze i wspomagające, których zakres zawiera Regulamin Organizacyjny Domu Pomocy Społecznej w Lisowicach.
W Domu działa Rada Mieszkanek, która jest reprezentantem interesów mieszkanek i partnerem dyrektora w pełnym zaspokajaniu Ich potrzeb. Szczegółowe zasady działania Rady Mieszkanek określa Regulamin Organizacyjny DPS Lisowice.
Dom umożliwia mieszkankom korzystanie z przysługujących na podstawie odrębnych przepisów świadczeń zdrowotnych oraz pokrywa opłaty ryczałtowe i częściową odpłatność do wysokości limitu ceny, przewidziane w przepisach o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym.
Leki za odpłatnością przekraczającą opłaty ryczałtowe i wysokość limitu ceny, winny być zakupione ze środków własnych mieszkanek.

W Domu działają zespoły terapeutyczno - opiekuńcze, powoływane przez dyrektora. Do zadań tych zespołów należy w szczególności opracowanie indywidualnych planów wspierania mieszkanek oraz wspólna z mieszkankami ich realizacja. Działania wynikające z indywidualnego planu wspierania mieszkanek koordynuje "pracownik pierwszego kontaktu" wskazany przez mieszkankę jeżeli wybór ten jest możliwy ze względu na stan zdrowia mieszkanki i organizację pracy Domu. Pracownik pierwszego kontaktu reprezentuje interesy mieszkanki wobec zespołów opiekuńczo-terapeutycznych i innych pracowników Domu. Nadto służy mieszkance radą oraz pomaga w drobnych sprawach życia codziennego. W razie stwierdzenia nieprawidłowości podejmuje interwencję i informuje o nich dyrektora.

Pobyt w Domu jest odpłatny w wysokości 70% dochodu osoby ubiegającej się o umieszczenie w DPS nie więcej jednak niż 200% kwoty określonej w Art 4 ust. l Ustawy o pomocy społecznej.
    Więcej...

© 2003 Internet-Info